top of page
  • Grey Facebook Icon
  • Gray Instagram Ikon

Hege Kilstad Beck

Kunstner

født 1967

Tlf.: 971 05 091

E-post: hegesmalerier@gmail.com

Nytt rom og ny teknikk

Endelig har jeg fått større verksted, og jeg har masse plass å jobbe på. Nå har jeg muligheten til å prøve ut nye maleteknikker hvor jeg kan jobbe med mange lerret samtidig.

Den nye maleteknikken jeg eksperimenterer på heter «Pouring». Det er en spennende teknikk hvor jeg bruker akrylmaling tynnet ut i vann som jeg heller over lerretet. Man kan oversettes dette med «flytende malingsteknikk». Siden jeg ikke bruker noe medium kalles denne metoden «Clean Pour». Her vil fargene flyte i hverandre, og jeg kan styre mengden vann og bevegelser. Det som er spennende er når du kommer dagen etter hvor det har tørket. En ny og enkel måte å lage abstrakte og unike bilder på. Veldig gøy og beroligende.

 

Familien min er mye på fjellet og ved sjøen, og her henter jeg inspirasjon. Her kan jeg se etter alle de forskjellige fargene og skyggene i naturen, lyset og solen og alle de forskjellige blåfargene på himmelen.

 

I naturen kjenner jeg på en ro, glede og takknemlighet som jeg håper jeg kan formidle gjennom bildene mine.

Atelier Hege.jpg
bottom of page